آدرس: تهران، بزرگراه ستاری شمال، نبش بلوار فردوس شرق، پلاک ۴۴۰، ساختمان سینا، طبقه ۳
۰۲۱ ۴۶۱۰۰۹۸۰-۹ info@srpt.ir
۲۶ آذر ۱۳۹۹

در ادامه روند توسعه آغاز شده در شرکت سیناریل پارس و همزمان با روز ملی حمل و نقل مجوز بهره برداری از 11 دستگاه واگن لبه بلند تازه خریداری شده شرکت توسط شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران صادر و واگنها رسماً به ناوگان افزوده شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سینا ریل پارس، این مرحله از تحویل واگنها مربوط به فاز دوم و نهایی تحویل ۳۵ دستگاه واگن لبه بلند از تولیدکنندگان داخلی است.

با اضافه شدن این تعداد واگن مجموع ناوگان شرکت سینا ریل پارس به بیش از ۶۵۰ دستگاه انواع واگن‌های لبه بلند و مخزن‌دار رسیده است. این در حالی است که در دو سال گذشته این شرکت بدلیل در اختیار داشتن کمتر از ۶۰۰ دستگاه واگن و بر اساس ضوابط شرکت راه آهن ج.ا.ا مبنی بر لزوم تملک بیش از ۶۰۰ دستگاه واگن برای صدور مجوز فعالیت شرکت‌های حمل و نقل باری، همواره با مشکلاتی در این زمینه مواجه بوده است که طی دو سال اخیر بحمدالله این مشکل برای همیشه برطرف شده است.
همچنین در راستای بی اثر کردن تحریم‌ها، مقاوم سازی اقتصاد ملی، قطع وابستگی به خارج از کشور و کمک به رشد و بالندگی اقتصاد دانش بنیان، ۴ دستگاه از واگنهای تازه تحویل شده برای اولین بار در کشور به سیستم ترمز ایرانی مجهز شده است که قرار است پس از یک دوره سیر آزمایشی موجب خودکفایی در زمینه تولید ترمز قطار شود.
شرکت سینا ریل پارس در راستای تحقق منویات مدیرعامل محترم هلدینگ سیاحتی و بر اساس مطالعات امکان‌سنجی انجام شده طرح تملک ۲۰۰۰ دستگاه واگن باری در ۵ سال آینده را در دستور کار دارد.