چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

پیش شرط‌های لازم برای خرید واگن‌های باری دست دوم

با توجه بالا بودن سن واگن‌های مورد استفاده در حمل و نقلی ریلی کشور، شرکت راه آهن به منظور کاهش سن ناوگان، با پیش شرط هایی در حوزه مسافری اجازه ورود و خرید واگن‌های دست دوم خارجی را می دهد.


پیش شرط‌های لازم برای خرید واگن‌های باری دست دوم

، به منظور رونق صنعت و حمل و نقل ریلی مسافری و باری، شرکت راه آهن محدودیت‌هایی برای واردات واگن‌های دست دوم در نظر گرفته است.

در حوزه باری هنوز سیاستی از سوی شرکت راه آهن مبنی بر اجازه خرید واگن دست دوم تدوین نشده است. دراین راستا طبق هماهنگی های انجام شده بین شرکت راه آهن و وزارت صنعت و معدن برای حمایت از صنعت تولید داخلی در حوزه باری شرکت ها می توانند نیاز خود به واگن باری را به صورت اجاره بر طرف کنند.

گفتنی است پیش از این معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اصل و اساس سیاست راه آهن مبنی بر تحریک شرکت ها برای خرید ناوگان جدید، گفته بود: در این زمینه روش های مختلفی مانند گذاشتن سن برای ناوگان مسافری اجرایی شده به این ترتیب كه با توجه به ابلاغیه صورت گرفته می بایست واگن مسافری بالای ۵۵ سال از رده خارج شده و تمام واگن های مسافری دارای عمر ۳۰ سال بازسازی كامل شود.

به گفته پورسیدآقایی، با این اتفاق عملا تا پایان آذرماه ۹۶ بخش قابل توجهی از واگن‌ها از رده خارج و یا بازسازی خواهند شد.

همچنین مدیرعامل راه آهن با اشاره به بسته های تشویقی ارائه شده در این زمینه ابراز داشته بود: سرمایه گذاران در ازای خرید و ورود واگن‌های باری نو تا ۴ میلیون تن كیلومتر از پرداخت حق دسترسی معاف هستند و در مورد واگن‌های مسافری نیز راه آهن میزان ۱۲۰۰ كیلومتر از سیر این واگن‌ها در روز را تضمین خواهد كرد.

تاریخ خبر: ۰۳ آبان ۱۳۹۴

نظرات
نام :   

ایمیل:

عنوان:

متن نظر: