چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

فناوری 5G در کنگره جهانی موبایل 2105- بارسلونا

در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۵ محصولات و گجت‌های متنوعی از پرچمداران برندهای مشهور تا ابزارهای جدید کمپانی‌های نوپا رونمایی شدند.


فناوری 5G در کنگره جهانی موبایل 2105- بارسلونا

به گزارش روابط عمومی سینا ریل پارس؛ در ادامه قصد داریم،به بررسی این کنگره و مروری بر محصولاتی که در این نمایشگاه عرضه شد داشته باشیم:

شبکه های موبایل نسل پنجم 5 یکی از موضوعات اصلی در برنامه های کنگره موبایل نسل بعدی شبکه های « امسال بود که در جلسات ارائه و بخصوص بخشی تحت عنوان موبایل 9 » به الزامات و پیش نیازهای آن پرداخته شد.

بارها از فناوری اینترنت اشیا 4 و کاربردهای آن بعنوان عامل تعیین کننده استانداردها و الزامات جدید برای 5G یاد شد در حالیکه شاخص های دیگری همچون افزایش و بهبود پوشش شبکه و کاهش هزینه اجرا 2 نیز بارها توسط ارائه دهندگان مورد تاکید قرار گرفت.

از سخنرانی سخنرانان کلیدی بخوبی می شد به این نکته پی برد که اپراتورها به 5G بعنوان عاملی حیاتی برای ایفای نقش بیشتر در اکوسیستم دستگاه های متصل 09 می نگرند . بعنوان یک نمونه می توان به جمله مدیر عامل شرکت Orange ، استفان ریچارد 04 اشاره کرد که گفت: 5G در زمانی باید اجرایی شود که فناوری IOT را مشتعل  کند .

در ارتباط با خودروهای متصل 06 که بارها نیز در سخنرانی ها به آن ها پرداخته شد، زمان تاخیر کمتر از 0 میلی ثانیه بعنوان زمان تاخیر مورد نیاز در شبکه های جدید مورد تاکید بود.  بخصوص که کاربردهای خاصی مانند سیستم های ترمز و اعلان سریع خطر و همچنین موضوعاتی مانند بهداشت و سلامت الکترونیک 07 همگی به زمان های تاخیر یک میلی ثانیه و کمتر نیاز خواهند داشت.

ازطرف دیگر برخی سخنرانان با ارائه شبیه سازی و فیلم های نمایشی سعی داشتند نشان دهند آنچه امروزه تحت عنوان واقعیت افزوده و زندگی مجازی مطرح می شود، برای تحقق همه اهداف خود به سرعت های بسیار بالای دانلود و زمان تاخیر کمتر نیاز خواهند داشت. قرار است در کنفرانس رادیویی 08 5102 پیش نیازها و الزامات دقیق نسل بعدی شبکه های موبایل و زیر ساخت های مورد نیاز برای اجرایی شدن آن تعیین گردد . از این رو سال 5102 سال تعیین کننده برای 5G هم از جهت اینکه بلاخره 5G چه چیزی خواهد بود و چگونه بر چالش های اجرایی فائق خواهد آمد، است.

تعدادی از راهکارهای جدید LTE در طول زمان برگزاری کنگره جهانی موبایل رونمایی شدند که اکثر آنها بر اساس شبکه های LTE در محدوده فرکانسی بدون نیاز به مجوز بودند . همه این راهکارها با هدف افزایش سرعت انتقال داده و افزایش ظرفیت شبکه طراحی شده بودند که حتی در برخی موارد از پیش فرض ها و الزامات تعریف شده برای 5Gنیز پیشی می گرفتند.

تاریخ خبر: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

نظرات
نام :   

ایمیل:

عنوان:

متن نظر: